گروه بهره وری انرژی در ساختمان دومین کارگاه مدلسازی سیستم های خورشیدی با نرم افزار پلی سان را در قالب یک کارگاه دو روزه در تاریخ 2 و 3 شهریور سال جاری در تهران برگزار می نماید.

این کارگاه با تدریس آقای دکتر فرشاد نصراللهی، نماینده رسمی شرکت ولاسولاریس سوئیس و با آموزش مباحثی چون شبیه سازی سیستم های فتوولتاییک، شبیه سازی سیستم های حرارتی خورشیدی (آبگرمکن های خورشیدی) و پمپ های حرارتی برگزار خواهد شد.

آشنایی با نرم افزار پلی سان

مدرس: دکتر فرشاد نصراللهی

استاد معماری و انرژی دانشگاه هنر برلین و دانشگاه صنعتی برلین، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اصفهان

با اعطای گواهی شرکت در دوره از طرف شرکت ولاسولاریس سوئیس (نمونه مدرک)

با اعطای ورژن آموزشی نرم افزار به صورت رایگان

poly 23

 

شرکت کنندگان در این کارگاه از دانشجویان، فارغ التحصیلان و متخصصین رشته های مکانیک، تبدیل انرژی، تأسیسات، انرژی های نو و معماری می باشند که طی این کارگاه طراحی و محاسبه دقیق سیستم های خورشیدی را آموزش می بینند. همچنین این نرم افزار کاربر را در طراحی سیستم های حرارتی خورشیدی (آبگرمکن خورشیدی)، پمپ های حرارتی و ژئوترمال، سلول های خورشیدی فتوولتاییک و همچنین ترکیب همه این سیستم ها به شکل مطلوبی پشتیبانی می نماید.

چگونگی انتخاب اطلاعات آب و هوایی، اندازه گیری مدول های فتوولتاییک مانند مساحت و جهت گیری مدول ها، استخراج نتایج شبیه سازی و نتایج ساعتی و ماهانه برای تمام اجزای سیستم، تعیین ابعاد سیستم پمپ های حرارتی، حلقه های زمینی، مخازن، پمپ ها، مبدل های حرارتی، طراحی سیستم های گرمایش خورشیدی، پیش بینی بازدهی و عملکرد سیستم، تعریف سیستم های آب گرم خانگی، گرمایش فضا، هیدرونیک، چگونگی تعریف ویژگی های ساختمان و نیاز انرژی گرمایشی، تعیین اندازه کلکتورها، مخازن، پمپ ها، مبدل های حرارتی نیز جز سرفصل های دوره می باشد.

ثبت نام آنلاین

هزینه ثبت نام: 450هزار تومان

 

راهنمایی و مشاوره:

تلفن: 345 91 377 031 و 28 81 028 0912 - ایمیل: JLIB_HTML_CLOAKING

 

 

گروه بهره وری انرژی، حامی طراحی معماری و شهرسازی با رویکرد بهره وری انرژی، با در نظر داشتن اهمیت طراحی فرم مناسب شهری جهت تأمین آسایش حرارتی افراد و ایجاد محیطی دارای سطح کیفی مناسب برای زندگی و کاهش مصرف انرژی اقدام به برگزاری دوره آموزشی نرم افزار ENVI-met نموده است. این دوره آموزشی در دو روز و به مدت 12 ساعت برگزار می گردد.

envi 01 Copy

 

همواره طراحان و برنامه ریزان شهری و سایر متخصصین این حوزه در تلاشند تا با استفاده از راهکارهای متعدد محیطی پاسخ ده به نیازهای افراد طراحی نمایند. از جمله این راهکارها مدلسازی به وسیله نرم افزار های شبیه سازی می باشد. که در این میان نرم افزار ENVI-met به دلیل سادگی در مدلسازی، امکان گرفتن خروجی های گرافیکی و دقت بالا در ارائه پارامتر های محیطی و آسایش حرارتی مورد توجه قرار گرفته است.

زمان: 4 و 5 شهریور

مکان: تهران

هزینه کارگاه: 400هزار تومان

 

ثبت نام آنلاین

تماس با دبیرخانه: تلفن:

345 91 377 031 و 28 81 028 0912

ایمیل: JLIB_HTML_CLOAKING

کارگاه مدل سازی انرژی ساختمان ها با نرم افزار دیزاین بیلدر در اصفهان با توجه به درخواست متخصصین و علاقه مندان به حوزه مدل سازی انرژی در ساختمان ها، گروه بهره وری انرژی در ساختمان در نظر دارد 30امین دوره آموزشی خود را با ظرفیت محدود در تاریخ 1 تا 4 تیر ماه سال 96 در اصفهان، شرکت مهندسین مشاور آرشیدز برگزار نماید.

آشنایی با نرم افزار دیزاین بیلدر

مدرس: دکتر فرشاد نصراللهی

استاد معماری و انرژی دانشگاه هنر برلین و دانشگاه صنعتی برلین، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اصفهان

 

با اعطای گواهی شرکت در دوره از طرف شرکت دیزاین بیلدر انگلیس

با اعطای ورژن یک ماهه نرم افزار با تمامی قابلیت ها به صورت رایگان .

db esf 1

 

سرفصل های کارگاه ها

کارگاه        مدت زمان         تاریخ کارگاه         هزینه ثبت نام   
 کارگاه دو روزه مدلسازی انرژی ساختمان ها، مبانی معماری-انرژی و فیزیک ساختمان            14 ساعت  1 و 2 تیر  360
 کارگاه یک روزه مهارت های خاص مدلسازی و کارگاه عملی  7 ساعت  3 تیر  180
 کارگاه یک روزه مدلسازی CFD و تحلیل اقتصادی  7 ساعت  4 تیر  160

 

ثبت نام آنلاین

مهلت ثبت نام: 25خرداد

تماس با دبیرخانه:

تلفن: 345 91 377 031 و 28 81 028 0912

ایمیل: JLIB_HTML_CLOAKING

از طراحی تا نمونه های اجرا شده

آمار و ارقام میزان مصرف انرژی در کشور حاکی از این حقیقت است که امروزه کشور ایران با مصرف بی‌رویه سوخت های فسیلی مواجه بوده و بیشترین ثروت خود در این حوزه را برای تأمین انرژی می‌سوزاند. بخش ساختمان و مسکن با مصرف بیش از 40% انرژی، بزرگترین بخش مصرف کننده انرژی در ایران است. به دنبال وضعیت نابسامان کشور در زمینه مصرف انرژی در بخش ساختمان، چند سالی است که بحث بهینه سازی و کاهش مصرف انرژی در کشور مطرح می شود و در این میان عناوینی هم چون ساختمان سبز، ساختمان پایدار و ساختمان انرژی صفر در زمینه کاهش مصرف انرژی معرفی شده و مورد بحث واقع می شوند. در شرایطی که بیشترین میزان مصرف از کل مصرف انرژی کشور در بخش ساختمان متمرکز شده است یکی از راهکارهای نوین برای کاهش این آمار ساخت ساختمان هایی از این قبیل است.

0 energy4

  

خانه های کم انرژی و یا صفر انرژی ساختمان هایی هستند که با استفاده از به کار گیری روش های مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی میزان مصرف انرژی در آن ها به حد اقل می رسد. در صورتی که این خانه ها همه انرژی خود را از منابع انرژی های تجدید پذیر تامین نمایند به آن ها خانه های با مصرف انرژی صفر یا زیرو انرژی گفته می شود. این درحالی است که ساختمان های انرژی صفر با نام های متفاوت و تعاریف متفاوتی وجود دارند که به عنوان مثال ساختمان هایی که خود هیچ تولید انرژی ندارند و تنها انرژی خود را از منابع تجدیدپذیر خریداری می نمایند و همچنین ساختمان هایی که هیچ اتصالی به شبکه برق و گاز و ... نداشته و کل نیاز به انرژی خود را بصورت جزیره ای تامین می نمایند، در دو طرف این بازه بزرگ قرار دارند. در یک ساختمان صفر انرژی، طراحی ساختمان، میزان نیاز به انرژی، سیستم های تاسیساتی ساختمان و نحوه تولید انرژی در سطح ساختمان در کنار یکدیگر دارای اهمیت است. در اکثر موارد و به منظور اقتصادی نمودن اجرای ساختمان های انرژی صفر، اغلب کاهش نیاز به انرژی در ساختمان بایستی در طی فرایند طراحی مد نظر قرار گیرد. به کار گیری استاندارد ها و روش های متفاوتی نظیر استفاده مناسب همزمان از تابش خورشید و سایبان ها، گرمایش و سرمایش طبیعی، قراردادن مناسب پنجره ها و شکل و جهت ساختمان، به کارکیری عایق بندی و پنجره های مناسب از جمله موارد دارای اهمیت در این حوزه است. نکته دیگر در ساختمان های انرژی صفر توجه به کاهش میزان مصرف انرژی از طریق به کار گیری وسایل کم مصرف است. استفاده از تجهیزات روشنایی مناسب، به کارگیری تایمرهای نوری، ترموستات ها، سیستم های بازیافت حرارت، تجهیزات سرمایشی و گرمایشی با ضریب عملکرد بالا و روش های مختلف بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان در اینگونه ساختمان ها دارای اهمیت بالا است. با وجود صحبت های فراوان در مورد ساختمان های انرژی صفر، ساختمان هایی از این قبیل در کشور ما به صورت انگشت شمار وجود دارند. تمام بحث های مطرح شده در مورد ساختمان های صفر انرژی به صورت کلی و در حد آشنایی با این نوع ساختمان ها است. این در حالی است که سوالات اساسی در خصوص ساخت ساختمان های انرژی صفر در کشور ما وجود دارد از جمله:

- آیا با شرایط فعلی کشور از نظر اقتصادی، تجهیزات، تکنولوژی و غیره، احداث ساختمان انرژی صفر به معنای واقعی امکان پذیر است؟

- برآورد اقتصادی ساختمان های انرژی صفر چگونه است و آیا ساخت ساختمان انرژی در کشور صفر از نظر اقتصادی منطقی است؟

- چه روش هایی برای اقتصادی نمودن ساخت یک ساختمان انرژی صفر و امکانپذیر کردن اجرای آن وجود دارد؟

- با چه روش هایی می توان به یک ساختمان انرژی صفر دست یافت؟

- طراحی معماری ساختمان های انرژی صفر باید از چه قواعدی پیروی کند؟

- با طراحی مناسب معماری تا چه میزان می توان نیاز انرژی یک ساختمان انرژی صفر و در نتیجه میزان نیاز به تولید انرژی در آن را کاهش داد؟

- طراحی تاسیسات گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع در ساختمان صفر انرژی به چه صورت است؟

- چه روش هایی برای تولید انرژی با استفاده از منابع تجدید پذیر در ساختمان های انرژی صفر وجود دارد؟

 

همایش "ساختمان های انرژی صفر از طراحی تا نمونه های اجرا شده" با هدف پاسخگویی به سوالات مطرح شده ، به مدت 7 ساعت با سخنرانی آقای دکتر نصراللهی دکترای معماری گرایش انرژی و فوق دکتری شهرسازی گرایش انرژی و طراح اولین ساختمان انرژی صفر اجرا شده کشور در شهر کرج، در 9 تیر ماه در تهران برگزار خواهد شد. در این همایش در مورد انواع ساختمان های انرژی صفر، نمونه های ساختمان های انرژی صفر در کشورهای اروپایی، شیوه های طراحی معماری، تاسیسات، انرژی های نو و برآورد اقتصادی این نوع ساختمان ها صحبت خواهد شد.

ثبت نام

 

زمان: 9 تیر ماه

مکان: تهران

هزینه ثبت نام: 100هزار تومان

مهلت ثبت نام: 20 خرداد

نظر به درخواست متخصصین و علاقه مندان به حوزه انرژی های خورشیدی و مدل سازی سیستم های خورشیدی با نرم افزار پلی سان، نماینده شرکت ولاسولاریس سوئیس در ایران در نظر دارد یک کارگاه آموزشی نرم افزار پلی سان در تاریخ 10 تیر ماه سال 96 در تهران برگزار نماید.

 

06

 

در این دوره آموزشی یک روزه مباحثی چون شبیه سازی سیستم های فتوولتاییک، شبیه سازی سیستم های حرارتی خورشیدی (آبگرمکن های خورشیدی) و پمپ های حرارتی آموزش داده می شود.

آشنایی با نرم افزار پلی سان

مدرس: دکتر فرشاد نصراللهی

استاد سابق معماری و انرژی دانشگاه هنر و دانشگاه صنعتی برلین، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اصفهان

و 

Carol Haderer

Deputy Head of Sales bei Vela Solaris AG

مدرس شرکت ولاسولاریس سوئیس

با اعطای گواهی شرکت در دوره از طرف شرکت ولاسولاریس سوئیس

با اعطای ورژن آموزشی نرم افزار به صورت رایگان

شرکت کنندگان در این کارگاه از دانشجویان، فارغ التحصیلان و متخصصین رشته های مکانیک، تبدیل انرژی، تأسیسات، انرژی های نو و معماری می باشند که طی این کارگاه طراحی و محاسبه دقیق سیستم های خورشیدی را آموزش می بینند. همچنین این نرم افزار کاربر را در طراحی سیستم های حرارتی خورشیدی  (آبگرمکن خورشیدی)،  پمپ های حرارتی و ژئوترمال،  سلول های خورشیدی فتوولتاییک و همچنین ترکیب همه این سیستم ها به شکل مطلوبی پشتیبانی می نماید.

چگونگی انتخاب اطلاعات آب و هوایی، اندازه گیری مدول های فتوولتاییک مانند مساحت و جهت گیری مدول ها، استخراج نتایج شبیه سازی و نتایج ساعتی و ماهانه برای تمام اجزای سیستم، تعیین ابعاد سیستم پمپ های حرارتی، حلقه های زمینی، مخازن، پمپ ها، مبدل های حرارتی، طراحی سیستم های گرمایش خورشیدی، پیش بینی بازدهی و عملکرد سیستم، تعریف سیستم های آب گرم خانگی، گرمایش فضا، هیدرونیک، چگونگی تعریف ویژگی های ساختمان و نیاز انرژی گرمایشی، تعیین اندازه کلکتورها، مخازن، پمپ ها، مبدل های حرارتی نیز جز سرفصل های دوره می باشد.

ثبت نام آنلاین کارگاه

 

هزینه کارگاه:300

مهلت ثبت نام: 20 خرداد

  

تماس با دبیرخانه:

تلفن:     345 91 377 031 و 28 81 028 0912 - ایمیل:    JLIB_HTML_CLOAKING

با توجه به استقبال متخصصین و علاقه مندان به حوزه انرژی و ساختمان از شرکت در کارگاه های آموزشی مدل سازی انرژی ساختمان ها با نرم افزار دیزاین بیلدر در شهرها و دانشگاه های مختلف کشور، نماینده شرکت دیزاین بیلدر انگلیس در ایران در نظر دارد یک دوره آموزشی در اردیبهشت 1396 در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران برگزار نماید.

db thr3

 

نرم افزار دیزاین بیلدر یکی از به روز ترین و دقیق ترین نرم افزار شبیه سازی انرژی است که دارای دقت و توانایی های مدلسازی بالایی بوده و کلیه نیازهای شبیه سازی انرژی از قبیل محاسبه مصرف انرژی، محاسبه بار حرارتی و برودتی، شبیه سازی نور روز، شبیه سازی CFD و غیره را پوشش داده و در عین حال بدلیل گرافیکی بودن آن، کار با آن در مقایسه با دیگر نرم افزارهای شبیه سازی انرژی ساده و خوشایند می باشد. همچنین این نرم افزار به یکی از اصلی ترین نرم افزارهای شبیه سازی انرژی در دانشگاه ها و شرکت های مشاور و مهندسی دنیا تبدیل گردیده است.

مدرس: دکتر فرشاد نصراللهی

استاد سابق معماری و انرژی دانشگاه هنر و دانشگاه صنعتی برلین، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اصفهان

 

با اعطای گواهی شرکت در دوره از طرف شرکت دیزاین بیلدر انگلیس

با اعطای ورژن یک ماهه نرم افزار با تمامی قابلیت ها به صورت رایگان

  

شرکت کنندگان در این کارگاه از دانشجویان، فارغ التحصیلان و متخصصین رشته های معماری، مکانیک، تبدیل انرژی، تأسیسات، شهرسازی، عمران و سایر رشته ها و گرایش های مرتبط با ساختمان می باشند که طی این کارگاه مباحثی مانند مدلسازی ساختمان از جنبه های اصلی، مدلسازی تهویه طبیعی، روشنایی روز، سیستم های گرمایشی، سرمایشی و تهویه مطبوع، مدلسازی سی اف دی (CFD)، تحلیل اقتصادی و نحوه بهینه کردن یک ساختمان از جنبه های موثر بر مصرف انرژی را آموزش می بینند. شرکت کنندگان همچنین با مدلسازی یک ساختمان نمونه و تحلیل نتایج آن، آموخته های خود در طول این دوره آموزشی را به کار خواهند بست.

ثبت نام آنلاین

 

کارگاه       تاریخ کارگاه       هزینه ثبت نام          هزینه ثبت نام (تا 2 بهمن)  
کارگاه آموزشی مدلسازی انرژی ساختمان ها            (14 ساعت)          اردیبهشت      360 360
کارگاه مهارت های خاص مدلسازی و کارگاه عملی       (7ساعت)                    اردیبهشت 180 160
کارگاه آموزشی مدلسازی CFD و تحلیل اقتصادی       (7ساعت)  اردیبهشت  180 140

 

مهلت ثبت نام: 30 فروردین

مهلت ثبت نام با تخفیف: 12 اردیبهشت

تماس با دبیرخانه:

تلفن: 345 91 377 031 و 28 81 028 0912

ایمیل: db{@}enef.co

درباره ما

فعالیت های غالب این مجموعه انجام پروژه های پژوهشی و اجرایی معماری و شهرسازی بصورت عام و بویژه با رویکرد بهره وری انرژی و همچنین آموزش شبیه سازی انرژی در ساختمان ها می باشد.
 

اطلاعات ارتباطی

 تلفن:     345  91  377 - 031
تلفکس: 344  91  377 - 031
تلفن همراه: 28  81  028  0912
info{@}enef.co
اصفهان، بلوار کشاورز، سه راه سیمین،
ساختمان آرش، واحد 501