دپارتمان آموزش شرکت مهندسین مشاور آرشیدز اقدام به پاسخ گویی به سوالات متخصصین و علاقمندان به حوزه ساختمان و انرژی در زمینه های بهره وری انرژی در ساختمان ها و همچنین شبیه سازی انرژی ساختمان ها با نرم افزار دیزاین بیلدر نموده است.

علاقمندان می توانند سوالات خود در این زمینه را از طریق شرکت مهندسین مشاور آرشیدز با همکاران ما در میان گذاشته تا پاسخ به این سوالات در این کانال درج گردد. تمامی سوالات همراه با پاسخ در سایت نیز قرار می گیرد.

 شرکت مهندسین مشاور آرشیدز - دپارتمان آموزش

. برای شبیه سازی تهویه طبیعی در بادگیر در نرم افزار دیزاین بیلدر چه فاکتورهایی را باید به کار ببریم؟

در نرم افزار دیزاین بیلدر دو شیوه برای شبیه سازی تهویه طبیعی وجود دارد که شیوه پیش فرض نرم افزار، شیوه ای سریع ولی بدون دقت است و بسیاری از فاکتورهای موثر در شبیه سازی لحاظ نمی گردد. شیوه دیگر بسیار دقیق بوده که تقریبا همه فاکتورهای موثر در تهویه طبیعی در آن اهمیت داشته و نیاز به وارد کردن این اطلاعات وجود دارد. از جمله این اطلاعات می توان به ابعاد دقیق بادگیر، زمان و یا دمای بازو بسته شدن بازشوهای بادگیر و ساختمان، جهت ورودی ها و خروجی های هوا، جهت و سرعت وزش باد در هر ساعت، ساختمان های مجاور و غیره اشاره نمود. در نرم افزار دیزاین بیلدر همچنین امکان شبیه سازی تهویه طبیعی از جمله بادگیرها در بخش سی اف دی نرم افزار نیز وجود دارد.

نمونه مقاله با عنوان "تهویه طبیعی در شوادون های شهر دزفول با بهره گیری از مدلسازی CFD نرم افزار DesignBuilder"

لینک دانلود: http://www.enef.co/images/Download_Files/shavadoon.pdf 

. چرا از نرم افزار انرژی پلاس استفاده نکنیم، برتری دیزاین بیلدر به نرم افزار انرژی پلاس چیست؟
. در مورد کارگاه های شبیه سازی انرژی ساختمان ها بیشتر اطلاعات بدهید، نحوه تدریس و غیره.
. آیا امکان مدلسازی نمای دو پوسته در نرم افزار دیزاین بیلدر وجود دارد؟

درباره ما

فعالیت های غالب این مجموعه انجام پروژه های پژوهشی و اجرایی معماری و شهرسازی بصورت عام و بویژه با رویکرد بهره وری انرژی و همچنین آموزش شبیه سازی انرژی در ساختمان ها می باشد.
 

اطلاعات ارتباطی

 تلفن:     345  91  377 - 031
تلفکس: 344  91  377 - 031
تلفن همراه: 28  81  028  0912
info{@}enef.co
اصفهان، بلوار کشاورز، سه راه سیمین،
ساختمان آرش، واحد 501